Сильний кашель негативно впливає на якість життя: зазвичай він посилюється надвечір і особливо в ночі, адже не дає виспатися хворому та його близьким. Протягом дня з кашлем неможливо ходити на роботу і перебувати в громадських місцях, тому що підвищується ймовірність заразити оточуючих респіраторною інфекцією. Навіть якщо людина, що кашляє, вже не заразна, колеги і знайомі мимоволі будуть цураються її, адже спілкуватися з людиною яка сильно кашляє не так вже й приємно.
У кіно чи театр із кашлем теж не сходиш – людина з сильним кашлем мимоволі стає надто “шумним” глядачем. Не дивно, що кожен, кого мучить сухий кашель на початку застуди чи мокрий кашель у період одужання, намагається знайти спосіб зменшити неприємний симптом.
Кашель – це рефлекс, завдяки якому дихальні шляхи звільняються від вірусів, бактерій, мокротиння, виробленої організмом для виведення шкідливих мікроорганізмів, а також пилу і сторонніх часток, які потрапляють в дихальні шляхи при диханні. Також він є відповіддю на подразнення кашльових рецепторів. Кашель може виникати по безлічі різних причин:
– ГРВІ викликають сухий кашель, який в процесі одужання стає продуктивним, тобто, мокрим кашлем, який поступово веде до одужання;
– грип може викликати сухий кашель, який не завжди перетворюється на продуктивний і може пройти через кілька днів після початку захворювання;
– алергени викликають сухий кашель або покашлювання, які не переходять у продуктивну форму, тобто, алергічний кашель зазвичай не буває “мокрим”;
– бактеріальні ускладнення або захворювання дихальних шляхів (бронхіт, запалення легенів) є причиною важкого приступообразного кашлю, який обов’язково вимагає консультації фахівця і призначення серйозного лікування із застосуванням антибіотиків. Зверніть увагу, що ставити собі самостійно такі діагнози, як бронхіт або запалення легенів, дуже небезпечно, так само, як і займатися самолікуванням;
– сухий кашель, викликаний неприємними відчуттями в горлі, може бути спровокований перебуванням в приміщенні з сухим повітрям або в курній кімнаті. Такий кашель, як правило, проходить швидко після виходу на вулицю;
– деякі інфекційні захворювання супроводжуються кашлем – наприклад, кір. Якщо кашель почався з високою температурою, в будь-якому випадку необхідно проконсультуватися з лікарем.
Для виведення хвороботворних мікроорганізмів дихальна система використовує мокроту, яка утворюється з використанням рідини, наявної в організмі. При сухому кашлі, викликаному ГРВІ, важливо пити багато рідини, щоб не тільки полегшити загальний перебіг простуди, але і допомогти дихальній системі у виробництві мокротиння, необхідної для очищення органів дихання. Крім того, вживання рідини у великій кількості допомагає постійно зволожувати слизову верхніх і нижніх дихальних шляхів.
Якщо вона зволожена, то її захисні функції активні, організм очищається від вірусів і бактерій, кашель полегшується, поліпшується виведення мокротиння, яке рекомендується стимулювати за допомогою муколітиків і мукокінетіков. Муколитики сприяють утворенню мокротиння, а мукокінетіков стимулюють його відходження та полегшують кашель. У комплексі з вживанням достатньої кількості рідини препарати цих груп дозволяють полегшити кашель, прискорити виведення хвороботворних мікроорганізмів з дихальних шляхів, зменшити силу нападів нічного кашлю, скоротити загальний перебіг хвороби.
Щоб вилікувати кашель швидко, потрібно впливати на різні ланки процесу, які його спричиняють. Для цього існують два види діючих речовин: речовини, що розріджують мокротиння (муколітики) та речовини, що сприяють її виведенню (мукокінетики). Отже, муколітичні препарати розріджують мокротиння, а препарати-мукокінетики стимулюють його відходження. Найефективнішим нині вважається лікування кашлю із застосуванням препаратів цих двох груп. Адже при грипі або застуді потрібно якомога швидше перевести сухий, непродуктивний, кашель у продуктивний (вологий, мокрий) кашель, допомагаючи організму в утворенні мокротиння, а також в його виведенні.
Таблетки від кашлю Мілістан, що містять амброксол і карбоцистеїн, ефективно розріджують мокротиння, полегшують і прискорюють її відходження, покращують відхаркування, сприяють регенерації слизової дихальних шляхів. Показання до прийому Мілістан Таблеток від кашлю включають бронхіт, сухий кашель при грипі та застуді, мокрий кашель, кашель після ГРВІ. Препарат приймають по 1 таблетці 3 рази на день.
Мілістан Гарячий чай від кашлю – зручний препарат для прийому ввечері у випадках, якщо на вечір посилюється кашель. Препарат містить амброксол, який полегшує кашель, а також аскорбінову кислоту, яка допомагає організму справлятися з інфекцією – це єдиний в Україні препарат з такою комбінацією діючих речовин у вигляді порошку для приготування гарячого напою. Його рекомендується приймати 3 рази на день.
При необхідності можна комбінувати прийом препаратів у формі таблеток і у вигляді напою, що містить муколітик, не перевищуючи добової дози.
Мілістан таблетки від кашлю і Мілістан Гарячий чай від кашлю – зручна і ефективна комбінація для лікування сухого кашлю, кашлю при бронхіті, ускладненнях ГРВІ та грипу, алергічного кашлю.
Комбінація високоефективна, лікуємо кашель з Мілістаном продуктивно!
Представництво Мілі Хелскере Лімітед, Велика Британія; 01032, м. Київ, бул. Тараса Шевченка, 33-Б, Бізнес-центр "Європа-Плаза", 5-й поверх;